Idź do treści strony
Budynek i schody Morąskie Centrum AktywnościWitamy!

Pływalnia "Morąska Perła"

15/11/2017

NIE dla Cukrzycy w Pływalni „Morąska Perła”

Kategoria: Aktualności

Światowy Dzień Cukrzycy obchodzony jest każdego roku w dniu 14 listopada. Właśnie tego dnia już po raz drugi w Pływalni „Morąska Perła” została przeprowadzona akcja bezpłatnego pomiaru cukru we krwi oraz pomiaru ciśnienia.

Przez ponad trzy godziny Panie z Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Koło w Morągu wykonywały bezpłatnie badania, rozdawały ulotki informacyjne oraz uświadamiały Klientów naszej pływalni, jak groźną chorobą jest nieleczona cukrzyca. Zainteresowanie akcją było bardzo duże. Przedstawicielki Stowarzyszenia były bardzo zadowolone, że udało się przebadać liczną grupę osób. Niezmiernie nas cieszy fakt, że Panie wyraziły chęć dalszej współpracy i przeprowadzania kolejnych akcji na Pływalni „Morąska Perła”.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować Pani Stefanii Siemaszko – Prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Koło w Morągu, Pani Krystynie Nowik – członek Stowarzyszenia Diabetyków Koło w Morągu oraz Pani Urszuli Tomkowiak – pielęgniarce, za pomoc w organizacji akcji i przeprowadzeniu bezpłatnych badań.